Staff List and Staffing Structure

2017/18

Leadership Team

Federation Executive Headteacher: Susan Papas (Deputy Safeguarding Officer)

Federation Deputy Executive Headteacher: Jo Read (Deputy Safeguarding Officer)

Deputy Headteacher: Rachel Evans (Deputy Safeguarding Officer)

Deputy Headteacher: Sarah Faulding (Senior Safeguarding Officer)

Acting Assistant Headteacher/SENCo: Rob Harnett

Acting Assistant Headteacher: Robert Askey

Schools Manager (sports, clubs, data): Attie Copeman-Papas (Deputy Safeguarding Officer)

Federation Staff

Senior IT Manager: Les Persaud

Senior Site Manager: Scott Greenbrook

School Counsellor: Erica Ruse-Whalley

Federation Year Group Leaders

Early Years – Rob Harnett (based at Heavers Farm)

Year 1 – Rachel Evans (based at Heavers Farm)

Year 2 and Year 4 – Robert Askey (based at Heavers Farm)

Year 3 – Carly Mould (based at Selsdon)

Year 4 (acting) – Lynsey Barnett (DHT Selsdon) and Sarah Faulding (DHT Heavers Farm)

Year 5 – Jess Kelley (based at Selsdon)

Year 6 – Mark Swinyard (Heavers Farm) and Nikki Gomulka (Selsdon)

Other Staff

Clubs Manager: Shahina Rahman

Acting Attendance Officer: Stephanie Reid

Senior Administration Officer: Cleo Douglas

Senior Administration Officer: Tina Marola

Caretaker: Abdul Elossy

IT Technician: Jeanette Brackenbury

Sports Leader: Simon Jackson

Sports Coach: Kershaney Samuels

Sports Coach: Xavier Vidal

Sports Coach: Ghassimu Sow

Sports Coach Trainee: Isaac Miller

Class Teachers

YN Little Gems Ros Briggs
YR Platinum Amanda Graham
YR Bronze Aaron Ambler
YR Gold Emma Ward
YR Silver Ellen Boylan
Y1 Diamond Vanessa Haslam
Y1 Jade Shultana Ali & Millie Rahman
Y1 Emerald Evelyn Sackity
Y1 Peridot Sinead O’Rourke
Y2 Citrine Tia McNeill
Y2 Amber Nikhath Munim
Y2 Topaz Harry Cambridge
Y2 Zircon Toni Silvestri
Y3 Pearl Uzma Salim
Y3 Ruby Alistair Miller
Y3 Jet Chloe Jacquart & Nicola Sullivan
Y3 Onyx Lee Edscer
Y4 Quartz Justine Burrows
Y4 Turquoise Alex Smith
Y4 Opal Corina Pascal
Y4 Moonstone Kareem James
Y5 Tanzanite Jonathan Soffe
Y5 Sapphire James Spiller
Y5 Coral Marcia Sparman
Y6 Amethyst Tom Sandiford
Y6 Tourmaline Dan McCormack & Caroline Kelly
Y6 Obsidian Billy Perrin
Y6 Aquamarine Mark Swinyard

Support Staff

Nathan Bennett Clement Burrows
Xavier Vidal Ilirjana Berisha
Karis Colomb Leanne Patten
Dwayne Murphy-Hill Julie Wyllie
Grace Brown Henrietta Antwi
Sarah Edwards Lorraine Day
Micaela Milho Amanda Duckworth
Natasha Hill Sarah Kanaka Skinner
Jennifer Whyte Sutapa Paul
Jake Marzetti Diane McInerney
Sasha Jethwa Lesley Marzetti
Helen Rowle Maximilian Smith
Becky Stockwell Sarah Headman
Fauzia Senoga Tanya Warby
Rebecca Gourlay Ayman Gul
Pavitra Rathore Julia Williams
Glen Evans Susan Williams
Natalie Sawyers Rukhsana Mughal
Georgie Heaton

Greta Sulaj

Lisa Ramsarran

Donna Haywood

Emmanuel Okoghenu

Verena Boot

Rachel McKeown

Ellis Burke

Anton Campbell

Edymairo Pina Narciso

Lisa Taylor

Nana Agyemang

Nathan Bennett

Rio Burke

Ebru Canbulat Elibol

 

Our Staffing Structure

00010002